banner94

BAŞBAKAN KIZILCAHAMAM'DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Bugün öğle saatlerinde çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kızılcahamam’a gelen Başbakanımız Binali Yıldırım, ilk olarak Çam Otel’de Ak Parti Gençlik Kolları toplantısına katıldı.

BAŞBAKAN KIZILCAHAMAM'DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Bugün öğle saatlerinde çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kızılcahamam’a gelen Başbakanımız Binali Yıldırım, ilk olarak Çam Otel’de Ak Parti Gençlik Kolları toplantısına katıldı.

uğur demirbaş
uğur demirbaş
02 Ekim 2016 Pazar 23:14
1478 Okunma
BAŞBAKAN KIZILCAHAMAM'DA ZİYARETLERDE BULUNDU
Bugün öğle saatlerinde çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kızılcahamam’a gelen Başbakanımız Binali Yıldırım, ilk olarak Çam Otel’de Ak Parti Gençlik Kolları toplantısına katıldı. Başbakanımızı Çam Otel’de Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, belediye başkanımızın eşi Ayşe Güney, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Ankara Bölge Milletvekili Emrullah İşler, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve Yönetimi karşıladı.

Çam Otel Toplantı Salonu’nda gençlerle buluşan Başbakanımız konuşmasında;

"Şimdi artık zaman, bunları bünyeden temizleme zamanı. Devletin, ticaretin, siyasetin içinden, her yerden bu hainleri söküp atacağız. Hiç kimse mağdur edebiyatı yapmasın. FETÖ'cülere sahip çıkarak mağdur edebiyatı yapanlar asla ve asla bu millet tarafından hoş görülmeyecek. En başında söyledik, yaşla kuru bir arada yanmayacak. Adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların da olabileceğini öngörüyoruz. Hata yapmayacağız diye, hiçbir şey de yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin. Öfkeyi bir kenara bırakarak hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz" dedi.

İkinci kalkışma iddialarına değinen Yıldırım, "Bugünlerde sürekli olarak 'ikinci darbe yapılacak, yeniden geleceğiz'... Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var! Bunlar bu alçak FETÖ terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik için tezgahladıkları kara kampanyalardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin. Ama rehavet de yok. Gece gündüz de her şeye hazır olacağız, bu gençlikle, AK Parti gençliğiyle hazır olacağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen "Gençlik Kolları ile Buluşma" programına katıldı. Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"BU BİR DAVA ŞUURUDUR, DAVA BİLİNCİDİR"

"Geleceğimiz olan gençler, size bakarken, biliniz ki Türkiye'nin aydınlık yarınlarının parlak geleceğini görüyorum. Sizler, hayalini kurduğumuz mutlu, gelişmiş Türkiye'nin umudusunuz. AK Parti olarak yaşadığımız bu toprakların sorumluluğunu taşımıyoruz. Çok daha geniş bir coğrafyanın sorumluluğunu taşıyoruz. Sizleri geleceğe hazırlamak da Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin öncelikli görevidir. Sizler haftasonu tatillerinizi bir kenara bırakarak AK Parti Gençlik Kolları'nın bu çalışmasına 81 ilden akın akın geldiniz. Bu bir dava şuurudu, dava bilincidir.

15 Temmuz gününü ve gecesini hatırlıyoruz. 15 Temmuz ülkemizin karanlık bir girdaptan, milletimizin cesaret, feraseti ve basiretiyle kurtulduğu gündür. AK Parti davasının kurucu genel başkanı, liderimiz, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inen, en önce meydanları dolduran gençlerdi. Gençleri sürekli tenkit ettiler. Gençler, 'apolitik' dediler, 'Gençler Türkiye'nin sorunlarına Fransız' dediler. Gençlere çok şey söylediler. Ama o gençler 15 Temmuz'da Türkiye'ye sahip çıktılar, alçaklara bu ülkeyi teslim etmediler. Sizlerdiniz öncü olan.

"SAAT 10 BUÇUKTA MELİH'İ ARADIĞIMDA..."

Saat 10 buçukta Melih'i aradığımda 'Teşkilatını hazırla, ölümüne direneceğiz. Hiç kimseye, hiçbir haine bu bayrağı teslim etmeyeceğiz' dedim. Melih kardeşim, 'Biz hazırız genel başkanım, hazır bekliyoruz, her an meydanlardayız' dedi. İşte AK Parti şuuru bu. Memleket zordaysa, en önde giden teşkilat demektir. Şahadet şerbetini içen gençler arasında AK Parti Gençlik Kolları mensubu 12 kardeşimiz de var. Bütün şehitlerimize, gerek vatan savunmasında, gerek 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün defedilmesi için hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bütün gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Türkiye'yi karanlık günlere götürmek isteyenlerin hevesi 15 Temmuz gecesi kursaklarında kalmıştır. Millet olarak verdiğimiz mücadele demokrasi tarihine altın harflerle yazılmıştır. MGK'nın aldığı kararla ve Bakanlar Kurulumuzda vereceğimiz kararla 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Günü olarak her yıl kutlanacaktır. 15 Temmuz artık resmi bir bayram haline gelmiştir. 15 Temmuz asla unutulmayacak, asla unutturulmayacak.

İKİNCİ DARBE GİRİŞİMİ İDDİASI

Bugünlerde sürekli olarak 'ikinci darbe yapılacak, yeniden geleceğiz'... Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var! Bunlar bu alçak FETÖ terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik için tezgahladıkları kara kampanyalardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin. Ama rehavet de yok. Gece gündüz de her şeye hazır olacağız, bu gençlikle, AK Parti gençliğiyle hazır olacağız.

O gece Türkiye'nin bütün minareleri ezanlarla, selalarla inledi. Türkiye'nin bütün meydanları kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla doldu taştı. Bütün insanlarımız Türkiye'yi savunmak için akın akın meydanlara koştu. Evet, şehitlerimiz var, yüreğimiz yandı ama şunu bilin ki o şehitler gözlerini kırpmadan, toplara, tüfeklere, kurşunlara meydan okurcasına direndiler, 'Ya istiklal ya ölüm' dediler.

Hepsinin tek bir amacı vardı, vatanı savunmak, al yıldızlı bayrağı hainlere teslim etmemekti. Bu darbeyi tezgahlayan hainler bu vatan evlatlarını korkutacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin korkacağını, geçmişte, darbe sesi duyunca şapkasını alıp kaçacağını zannettiler. Şapkasını alıp kaçan değil, darbeye darbe vuran, bu milletin önünde şapkasını çıkaran yöneticiler vardı. Bu milletin önünde şapka çıkarılır. Bu millet Türkiye'nin kaderini değiştiren millettir.

"MAĞDUR EDEBİYATI YAPANLAR..."

O gece Cumhurbaşkanımızla telefonla görüştük, bir şeye karar verdik. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık, ölmek var dönmek yok. Milletin emanetine halel getirmeyeceğiz diye akitleştik. Hainler millet iradesi karşısında kısa sürede diz çöktüler. Şimdi artık zaman, bunları bünyeden temizleme zamanı. Devletin, ticaretin, siyasetin içinden, her yerden bu hainleri söküp atacağız. Hiç kimse mağdur edebiyatı yapmasın. FETÖ'cülere sahip çıkarak mağdur edebiyatı yapanlar asla ve asla bu millet tarafından hoş görülmeyecek. En başında söyledik, yaşla kuru bir arada yanmayacak. Adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların da olabileceğini öngörüyoruz. Hata yapmayacağız diye, hiçbir şey de yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin. Öfkeyi bir kenara bırakarak hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz.

Bizim siyasetteki varlık sebebimiz demokrasiyi, hukuk devletini eksiksiz hayata geçirmektir. Geçtiğimiz 15 senede böyle oldu, böyle olmaya da devam edecek. AK Parti, kurucu lideri, seçilmiş cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yola çıkarken bir şey söyledi: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 15 yıl geçti. AK Parti ile doğan bebeler bugün 15 yaşına geldi. Onlar AK Parti ile büyüdü. AK Parti'nin neyi yaptığını, neyi yapmadığını tam olarak anlaması mümkün değil. Belki yarısını anlayabilirler. Bugün Türkiye'de ne oluyor diye anlamaya çalışanlar AK Parti'nin yaptıkları konusunda fazla fikri yok. Zannederler ki eskiden beri böyleydi.

O yüzden size büyük görev düşüyor. Türkiye'nin her köşesinde mutlaka AK Parti'yi, AK Parti'nin davasını, AK Parti'nin Türkiye sevdasını anlatacaksınız. Yılmadan, yorulmadan anlatacaksınız. Bu toplantılar AK Parti şuurunu, takım ruhunu geliştirmek için yapıyorsunuz.

"TÜRKİYE'YE ÇAĞ ATLATAN PARTİ"

AK Parti geçtiğimiz 15 yılda iki şeyi başardı. Birincisi Türkiye'nin kalkınması. 15 yıl önceki Türkiye'yi düşünün, bugünkü Türkiye'yi görün ve kıyaslayın. Uzağa gitmenize lüzum yok. Ankara-Kızılcahamam yolunu düşünün. O günkü halini düşünün, bugünkü halini düşünün. Geldiğiniz illerin yollarını düşünün, hastanelerin, okulların, üniversiteleri düşünün ve bir karşılaştırma yapın. Türkiye nereden nereye geldi. 1 Türkiye'yi 3 Türkiye yaptık, Türkiye'yi 3'e katladık. Yollarıyla, hastaneleriyle, okullarıyla dünyaya dudak uçuklatacak büyük projeleriyle Türkiye'ye çağ atlatan partinin adı AK Parti'dir.

Bunları yaparken zannediyor musunuz ki her şey süt limandı, önümüzde kimse yoktu, her şey rahattı. Maalesef öyle olmadı. Darbe heveslileri, vesayet odakları hemen harekete geçti. Tek başına iş başına demişiz, meydanlara düşmüşüz, 3 Kasım'da işbaşına geçirmiş. Ankara'ya geldik, işe başladık ortaklarımız peydah oldu. Siz nereydiniz kardeşim, sizi görmedik. Gelenekmiş, Ankara'ya gelince gizli ortaklar varmış. Yağma yok, biz senedi milletten aldık, millete veririz, hadi oradan. Eski alışkanlıkları elinin tersiyle iten partinin adı AK Parti'dir. Bunlar boş durmuyor kapıdan kovuyorsunuz, bacadan girmeye çalışıyorlar.

"VESAYET ODAKLARI YOK OLDU DERKEN..."

Darbe kötü bir alışkanlık. Bizim yakın siyasi tarihimizde rastladığımız kötü bir alışkanlık. İlki 1960'a dayanıyor. Demokrat Parti iktidardan indirildi ve 27 Mayıs'ta başbakan ve bakanları yargılandı ve idam edildi. Türkiye dünyada büyük bir demokrasi ayıbına mahkum edildi. Rahmetli Menderes'i Eskişehir'de karşılayan bir gün önce milyonlar, bir gün sonra ortada kimse yok. 70'lere geldik, 71'de muhtıra. 80'e geldik 12 Eylül tekrar darbe. 90'lara geldik 28 Şubat tekrar muhtıra ve Refah-Yol hükümeti istifaya zorlandı. AK Parti tek başına gelince, artık vesayet odakları yok oldu derken, 2000'li yıllar boyunca AK Parti bir yandan Türkiye'yi dönüştürürken, kalkındırırken; Cumhurbaşkanı seçeceğiz yeni bir icat çıkardılar. Cumhurbaşkanı seçebilmek için 367 milletvekilinin hazır olması lazım. Bizim de 363 milletvekilimiz var. Çok bilmiş hukukçular yeni bir icat buldular 367. Onlar kadrolu vesayetçi hukukçular, her dönemde işbaşındalar. Ne o, AK Parti cumhurbaşkanı seçemez. Kim dedi, kardeşim milletin sözünün üzerine söz olur mu? Millet bir şey dediyse herkes selam duracak. Gittik millete sorduk, millet de cevabını verdi. 'Siz mi seçtirmiyorsunuz, biz seçiyoruz' dedi. Bu millet hep yanlışı düzelten millet olmuştur. Kim yanlış yapmışsa o yanlışı düzelten hep millet olmuştur.

Millet ilk defa 15 Temmuz'da başka bir şey yaptı. Yanlışları ilk seçimde düzeltiyordu. Yanlış yapılıyor, ses etmiyor, seçimde hesabı görüyor, yanlış yapanlar kenara atıyor. 15 Temmuz'da 'Haddi aştınız' dedi. 'Acil operasyon lazım' dedi, o gece hesabı gördü. Hepsini darbecileri birer birer hesabını gördü.

Bu yetmedi, bu vesayetçiler kenara çekilir dedik, geçmediler. Ne yaptılar? Hemen AK Parti'ye kapatma davası açtırdılar. Tek başına işbaşında. Bütün sorunları çözüyor, millet desteği tam. Bir de bakıyorsun bir sabah AK Parti'ye kapatma davası açılmış. Herkes şaşkın, bütün dünya 'Ne biçim memleket' diyor. Ben o gün yurtdışındaydım, muhatabım 'Bu bir şaka olmalı' dedi. 14 Mart 2008. Cumhurbaşkanı seçiminden sonuç alamayanlar daha büyük bir hamle yapmaya karar verdiler, bunda da başarılı olamadılar. Siyasetten men edilecek 71 kişilik listenin içinde ben de vardım. Bu liste benim için şereftir. Listenin başında Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları. 15 Temmuz'da da benzer liste var; Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları.

"İLK YARGI REFORMUNDA KENDİLERİNİ GÖSTERDİLER"

Kapatma davasını atlattık, bu sefer yargı darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Onunla mücadele ettik, olmuyor, yargıda reform yaptık. Onu da referanduma götürdük. Darbe teşebbüsü Erzincan'da başladı. O savcıyla başlayan bir süreçti, işler sıkıntılı yargıda bir reform paketi hazırladık ve HSYK'nın yapısını yeniden tanımlayan bir reformu halka götürdük ve halk kabul etti. Katarından kurtulalım derken, beterine rastladık. Bu sefer FETÖ'cüler çıktı. İlk anayasa yargı reformunda kendilerini gösterdiler. Sonrasını biliyorsunuz. MİT Başkanı'nın alma teşebbüsü, Gezi'deki roller, daha sonra 17-25 Aralık'ta hükümete karşı meydan okudular. Sonra iş kızıştı gele gele 15 Temmuz'a geldi.

"UYANIK OLMA MECBURİYETİNDEYİZ"

Bir yandan millete hizmet edeceksiniz, milletin sorunlarını çözeceksiniz, bir yandan da vesayet odaklarını temizleyeceksiniz. 'Artık bir şey olmaz' demeyin. Çünkü bu topraklar çok dinamik. Bu bölge üzerinde hesabı olanlar çok. O yüzden uyanık olmak mecburiyetindeyiz. Her an, her şeye hazır olarak hedeflerimizden zerre kadar sapmadan, durmadan, yorulmadan devam edeceğiz.

15 Temmuz geride kaldı. 15 Temmuz'un doğurduğu bu kötü sonuçlardan kurtulmamız lazım. Hayat devam ediyor. Biz OHAL ilan ettik. OHAL'i biz millete ilan etmedik, kendimize ilan ettik. Hükümete ilan ettik. Niye? Çünkü bu alçak hainleri bir an önce temizlememiz lazım. Artık milletin sürekli bunlarla meşgul olmasını, 'güvende miyim, değil miyim' diye tedirgin olmasının önüne geçmemiz lazım. Şimdi yeni yeni oyunlar peşindeler. FETÖ sonuç olamadı, işi BTÖ'ye havale etti. Bunlar 15 Temmuz'dan önce, hem 15 Temmuz'dan sonra bir araya geldiler, işbirliği yaptılar. FETÖ 15 Temmuz'dan önce başarılı olamadığı için BTÖ'ye dedi ki, 'Bizim işler ters gitti, bize bir el atın. Terör faaliyetlerini artırın, desteği yapacağız' dediler. Ey bacılarım, kardeşlerim himmet paraları terör olarak dönüyor. Artık bırakın bu hainlerin peşinden gitmeyin.

Cumhurbaşkanımız bunları üçe ayırıyor. İbadet, ticaret, ihanet edenler. Bizim hedefimiz ihanet edenlerle, bizim derdimiz hainlerle, bizim derdimiz sizin ibadet diye verdiğiniz o paraları peşkeş çekip, ticaret adı altında millete silah doğrultanlara hesap sormaktır bizim hedefimiz. Dişinden tırnağından artırmış o halis duygularla yardım eden, himmet eden, kurban bağışlayan, burs veren, temiz, masum vatandaşlarımızla bizim işimiz yok. Onlar bizim başımızın üstündedir. Bizim derdimiz onları bu güzel duygularını sömürerek, dini duygularınızı istismar ederek, hainlerle, Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapan FETÖ terör örgütüyledir. Onun için bize hiç kimse 'Siz masum insanlarla uğraşıyorsunuz' demesin.

"VÜCUDUMUZU MİKROPLARDAN TEMİZLEYECEĞİZ"

Bu örgüt kapalı bir örgüt. Bu örgüt şeffaf değil. İlişkilerini ortaya çıkarmak kolay değil. Biliyoruz. Onun için de işimizin kolay olmadığını söylüyoruz. 'Efendim, niye bunlar belli değil mi?'  Genelkurmay Başkanı'nın onlarca yıl yanında bulunan, nefes alıp verişini kontrol eden bir adam 'Buraya kadar' diyip kelepçelemeye çalışıyor. Damarlarınızın içindeki mikroptur bunlar. Bunlar tek tek bulup çıkaracağız, vücudumuzu temizleyeceğiz. Kimse bize ders vermeye kalkmasın. Dostlarımız 'Ne yapın edin de bunları fazla hırpalamayın'. Sen o çocukların, gençlerin halini gördün mü? 12 yaşındaki torunum 'Bunlar bizim askerlerimiz değil m, niye ateş ediyorlar, insanları öldürüyorlar' diye sorunca cevap veremedim. Şimdi o cevabı veriyoruz. Bu cevabı Türk hakimleri, Türk savcıları veriyor.

Hiç kimse bu milletin ilkeleriyle, değerleriyle hesaplaşmaya kalkmasın. Tek vatan, tek devlet, tek millet ve ay yıldızlı tek bayrak. Doğuda, güneydoğuda verdiğimiz mücadele de bunun için. Türkiye'yi hiçbir terör örgütüne teslim etmeyeceğiz. Sadece Türkiye'yi değil, etrafımızdaki masum, günahsız kişilere de kucak açmaya devam edeceğiz. Biz böyle yapınca bazıları rahatsız oluyor. Türkiye üzerinde başlıyor oyun oynamaya. Bildiğinizi geriye bırakmayın. Bu millet 15 Temmuz'u yaşadıktan sonra sizin yapacaklarınız vız gelir.

"BU EMANETİ SİZLER ALACAKSINIZ"

AK Parti sadece geçmişini değil, geçmişini bilerek geleceği inşa eden partinin adıdır. İşte gelecek burada. Geleceğimiz gençlerimizdir. Türkiye'nin nüfusunun yüzde 100'ünü siz oluşturmuyor musunuz? Gelecekte siz oluşturacaksınız. Bu emaneti sizler alacaksınız. Bizim yaptıklarımızın kat kat daha iyisini, daha güzelini sizler yapacaksınız.

AK Parti gençler için çok şeyler yaptı. Bunları tek tek anlatmaya kalksam saatler aldı. Neler yaptık? Seçilme yaşını 25'e indiren AK Parti'dir. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar karşılıksız destek veriyoruz, ayrıca kredi ihtiyacı varsa onu da temin ediyoruz. Üniversiteye girişteki haksızlığı sona erdirdik. Kat sayı zulmünü bitidik. Üniversite harçlarını birinci öğretimde kaldırdık. Öğrencilere burs ve kredi imkanı tanıdık. 1,5 milyon gencimiz burs alıyor, kredi alıyor. Üniversite her ilimizde yoktu. Şimdi bütün illerimizde var, bazı illerimizde birden fazla var. Bir ara 200'e kadar çıkmıştı, ancak bu hainlerin üniversitelerini kapattık, şu anda 184 üniversitemiz var. Üniversitelerimizdeki yurt imkanını artırıyoruz. 190'lardan 700'lere yaklaştı. Lise, üniversite mezunu gençlerimizin genel sağlık sigortası ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz. Öğrenimi devam eden 25 yaşını aşmamış gençlerimizden pasaport harcı almıyoruz. Gençlerimize çeyiz hesabı açıyoruz. İşini kurmak isteyene destek oluyoruz. İlk kez işe giren gençlerimizin maaşının asgari ücret kadarını devlet karşılıyor. İş kuran, kendi işini açan gençlerimizden 3 yıl boyunca vergi almıyoruz. Doğu ve güneydoğu yatırım hamlemizde, bu bölgedeki gençlere daha fazla destek vereceğiz.

"BU ÜLKE EMANETİ SİZİN ALMANIZI BEKLİYOR"

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Eğer Türkiye'yi geleceğin en önemli güçlerinden biri haline getirmek istiyorsak, bunun yolu teknolojiden, bilgiye sahip olmaktan geçiyor. Bilgiyi üreten, kullanan ülkeler bir adım öne geçiyor. Artık top, tüfek, tank değil; bilgi iş görüyor. Güç bilgidir. Bilgi toplumu olma yolunda çok daha büyük gayret göstermemiz gerekiyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siz gençlerin önünü açmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi bilgi toplumuna dönüştürecek her projeye desteğimiz artarak devam edecek. Sizler kendinizi geliştirirken, siyasete de aktif katılımınızı devam ettirmenizi istiyorum. Ancak hayatın en önemli gerçeklerinden birinin sabır olduğunu unutmayın. Sabırla koruk üzüm olur. Sadece hissiyatla, duygularınızla değil, aklınızla mukayese gücünüzle, analiz yeteneğinizle kabiliyetinizi artırarak var olmaya devam edebilirsiniz. Boş tartışmalardan daima uzak durun. Bu ülke sabırla sizin yetişmenizi, emaneti devralmanızı bekliyor. Sizden öncekiler birçok zorluklarla yüzleşti, sayısız yanlışlarla sınandırlar. Sizler ve sizler sonraki neslin yanlışlarla sınanmaması için var gücümüzle çalışıyoruz. Kayıp nesiller olmasın diye uğraşıyoruz. Türkiye'nin en güzel başarı hikayelerini sizler yazacaksınız. Sizler bu ülkenin umudusunuz, bu ülkenin çaresi olmak için çalışmaya devam etmelisiniz.

AK Parti Genel Başkanı olarak, her birinizden Türkiye kadar büyük düşünmenizi istiyorum." dedi.

Çam Otel’de Ak Parti Gençlik Kolları Toplantısı’na katılmasının ardından Belediye Başkanımız Muhittin Güney’i makamında ziyaret etmek üzere Kızılcahamam Belediyesi’ne geldi.

Geçici belediye hizmet binamız önünde Belediye Başkanımız Muhittin Güney, belediye başkanımızın eşi Ayşe Güney, Kızılcahamam İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyelerinden Yusuf Şengül, Murtaza Güngör, İbrahim Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve Yönetimi, Belediye Birim Müdürleri ve vatandaşlar vatandaşlar tarafından karşılanan Başbakanımız vatandaşlarla da tokalaşarak sohbet etti. Belediye Başkanımızın makam odasında gerçekleşen ziyarette Başkanımız Muhittin Güney, Başbakanımız Binali Yıldırım’a ilçemize yapılan, yapımı devam eden ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başbakanımız, ilçemize yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Muhittin Güney’i tebrik ederek görevinde başarılar diledi.

Başbakanımız belediyemizi ziyaretinin ardından 15 Temmuz hain darbe girişiminde 3 şehit veren Gülşen ailesini ziyaret etmek üzere Mahkeme Ağacin Mahallesi’ne gitti. 

Demokrasi şehitlerimiz Lütfi Gülşen, Hakan Gülşen ve  Mehmet Gülşen’in kardeşleri Nizami Gülşen’in Mahkeme Ağacin Mahallesi’nde bulunan evinde gerçekleşen ziyarete Başbakanımızla birlikte Belediye Başkanımız Muhittin Güney, belediye başkanımızın eşi Ayşe Güney, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bölge Milletvekili Emrullah İşler, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve Yönetimi, İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, katıldı.

Evde şehit ailesi ile sohbet eden Başbakanımız, kendilerinin her zaman yanlarında olacaklarını dile getirdi. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Başbakanımız, Gülşen Ailesi’ni ziyaretinin ardından ilçemizden ayrıldı.

 


Son Güncelleme: 02.10.2016 23:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Veysel BAYRAM 2016-10-04 23:41:34

T.C. ve AK PARTİYİ lider yapan ana sebeplerden biride LAİK ANS'den sonra Cumhur Başkanlarımız ile Başbakanlarımızın uyumlu çalışmalarıdır. - 02 EKİM 2016 aynı gün Cumhur Başkanımız kazan^da Başbakanımız Kızılcahamam'da ALLAH (c.c) bu birlikteliği bozmak isteyenlere fırsat ve imkan vermesin. Bu birlikteliği demokrasi dışı cambazlıklar ile, Terör ile, darbe ile bozmak isteyenleri KAHHAR (c.c) ismi şerifi hürmetine kahru perişan eylesin. Amin. Amin. Amin.

banner89

banner83

banner26