banner94

VALİLİK EĞİTİMDE VELİLERE ZORLUK ÇIKARILMAYACAK DEDİ

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel; İlçe Kaymakamlıklarına ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği genelgede; “Ankara İlinde 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesini temenni ederek; eğitimde doğru iletişim kurulmasının, bu sürecin en önemli başlangıcı olduğu hususunun asla unutulmamasını” istedi.

VALİLİK EĞİTİMDE VELİLERE ZORLUK ÇIKARILMAYACAK DEDİ

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel; İlçe Kaymakamlıklarına ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği genelgede; “Ankara İlinde 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesini temenni ederek; eğitimde doğru iletişim kurulmasının, bu sürecin en önemli başlangıcı olduğu hususunun asla unutulmamasını” istedi.

07 Ağustos 2012 Salı 13:26
1060 Okunma
VALİLİK EĞİTİMDE VELİLERE ZORLUK ÇIKARILMAYACAK DEDİ
banner4

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel; İlçe Kaymakamlıklarına ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği genelgede; “Ankara İlinde 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesini temenni ederek; eğitimde doğru iletişim kurulmasının, bu sürecin en önemli başlangıcı olduğu hususunun asla unutulmamasını” istedi. Vali Yüksel, “Eğitim yöneticilerinin; öğretmen, öğrenci, veli ve çevre halkıyla sağlıklı iletişim kurarak, günlük çatışmalardan uzak durulmasının, esasen yurttaşlarımızın da, okullara sahip çıkma bilincinin gelişmesine de çok olumlu katkılar sağlayacağından asla tereddüt bulunmadığını ve bu nedenle her kademedeki yöneticinin, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına saygılı, dengeli ve en kaliteli hizmeti sunmakla yükümlü olduğunu asla unutmadan, hizmetler esnasında da iş bu hususlara uygun hareket edilmesinde her türlü özeni göstermelerini” istedi.

 

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’ in imzasıyla yayınlanan genelgede şunlara vurgu yapıldı;

1-     2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Ankara İlinde öğrenci kayıtları e-kayıt modülü üzerinden yapılacaktır.

E-kayıt başvuruları hususunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli tüm tedbirler alınacaktır.

Öğrenci yerleştirme komisyonları tarafından belirlenen kayıt alanları ve öğrencilerin oturdukları yere en yakın okula yerleştirilmeleri hususunda Milli Eğitim Bakanlığının emirleri doğrultusunda işlem yapılacaktır.

2-     Velilerimize ek ekonomik yük getirecek öğrenci kıyafeti değiştirilmesi ve benzeri uygulamalardan özenle kaçınılacaktır.

Kıyafetler temiz ve kullanılabilir nitelikte ise renk ve model gerekçesiyle değiştirme yoluna gidilmeyecektir.  Kıyafet alımı konusunda hiçbir veli ve öğrenci herhangi bir mağazaya veya işyerine yönlendirilmeyecektir. Okulun uygun bir yerine kıyafetlerin istenildiği yerden ve sadece velinin kendi tercihi doğrultusunda temin edilebileceği duyurusu asılacaktır.

 

 

3-     Eğitimde doğru iletişimin, bu sürecin en önemli başlangıcı olduğu hususu asla unutulmamalıdır. Bu nedenle, eğitim yöneticilerinin; öğretmen, öğrenci, veli ve çevre halkıyla sağlıklı iletişim kurarak, günlük çatışmalardan uzak durulmasının esasen yurttaşlarımızın okullara sahip çıkma bilincinin gelişmesine de çok olumlu katkılar sağlayacağından asla tereddüt bulunmamaktadır.

Bu itibarla her kademedeki yöneticiler; Türkiye Cumhuriyete yurttaşlarına saygılı, dengeli ve en kaliteli hizmeti sunmakla yükümlü olduğu hususunu asla unutmadan, hizmetler esnasında iş bu hususlara uygun hareket edilmesinde her türlü özeni göstereceklerdir.

Her kademedeki Milli Eğitim Yönetici ve personelinin yukarıda belirtilen hususlara özenle uymalarını isteyen Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, genelgesinin sonunda; Öğrencilerin ders kitaplarını bu yıl da ücretsiz temin edeceklerini belirterek, “ Ders kitabı seçimlerinde mevzuatın dışında hareket edilmemelidir” dedi.

 

            Saygıyla sunulur.

 


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
başkan 2012-08-09 00:11:35

geçen yıl çocukları rezil ettiler çöpçü kıyafeti gibi kıyafetler aldırdılar o kadar adi kötü kumaş iki yıkamada rengi soldu mecbur bir mağazadan almak zorunda kaldık hemde çok pahalıya bakanlığın genelgesi çok yerinde olmuş teşekkürler

banner33

banner79

banner78

banner83

banner100

banner26